Įmonės pavadinimo kūrimas - Prekės ženklo kūrimas
įmonės pavadinimas
3239
post-template-default,single,single-post,postid-3239,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.6,menu-animation-underline,fs-menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Įmonės pavadinimo kūrimas

Vardas yra svarbus, jis identifikuoja, išskiria, suteikia prasmę ar reikšmę, o gal tiesiog gražiai skamba. Mes lengvai sugalvojame vardus savo vaikams ar augintiniams, tačiau gana sunkiai savo įmonei. Nesenai girdėjau, kaip vieni žmonės savo dviračio priekabėlę pavadino kuzavėliu. Žmonės kuria pavadinimus savo dviračiams, dulkių siurbliams, sodyboms ir t.t.

Įmonės pavadinimas turi nesikartoti, jo negalime nukopijuoti nuo kitos jau patikusios įmonės. Tačiau tai nereiškia, kad geri pavadinimai jau visi sukurti ir nieko neįmanoma naujo ar išskirtinio sukurti.

 

Nuo ko pradėti:

 1. Suprasti koks jūsų pavadinimo tikslas.
 2. Sukurti medžiagą iš ko bus kuriamas pavadinimas (atskiri „žali“ žodžiai).
 3. Naudojant tuos žodžius sukurti pavadinimą.

 

Atrodo paprasta, galima juk sukurti pavadinimą įmonei 5kygyū. Jis bus originalus ir išskirtinis, tačiau neatitiks kitų reikalavimų, keliamų geram pavadinimui. Prieš 60 metų sukurtos taisyklės, koks turi būti įmonės pavadinimas, tinka ir šiai dienai:

 • Paprastas, ištariamas, trumpas, paprastas rašyti, vengti blogų asociacijų.
 • Įskaitomas įvairias dydžiais ir šriftais.
 • Harmoningas ir aiškus, paprastas įsiminti ir ištarti kitomis kalbomis kalbantiems žmonėms.
 • Originalus, vengiantis panašumo į kitus pavadinimus.

 

Keletas taisyklių, kad pavadinimas taptų atpažįstamas, labiau įsimenamas ir efektyvus: ritmas, neįprastas tarimas, onomatopėja (tropas, kuriuo mėgdžiojami įvairūs tikrovės garsai), pasikartojančios raidės, žodžių žaismas, vaizdinga kalba, tinkamumas įmonės veiklai.

 

NERAŠYTOS TAISYKLĖS.

Štai keletas įmonių pavadinimų: Pavilnio namų kalvos, Antakalnio slėnio namai, Miesto terasos, Namų erdvių projektai. Ar nors vienas pavadinimas yra įsimintinas, išskirtinis? Jie yra vienodi, nei vieno neįmanoma įsiminti, todėl kad pavadinimų kūrėjai (dažniausiai įmonės savininkai ar marketingo skyriaus darbuotojai) nenori laužyti taisyklių arba kopijuoja vieni kitus.

Kitas pavyzdys , kaip griozdiškai ilgi pavadinimai tampa inicialais: BDODD, WPPA ir kiti. Šie pavadinimai yra trumpi ir aiškūs, tačiau ar įsimenami? Žinoma yra atvejų, kai tai neišvengiama, pvz.: organizacijos, asociacijos, turinčios ilgus pavadinimui neišvengiamai naudoja sutrumpinimus.

Priešingas pavyzdys: komunikacijos agentūra MURMUR . murmur yra bendravimas, švelnus (ne šaukimas į veidą), tai žodžiai keliaujantys iš lūpų į lūpas. Toks pavadinimas yra logiškas, įsimenantis, turintis prasmę, trumpas, harmoningas ir atitinkantis visus pavadinimui keliamus reikalavimus

 

PAVADINIMO KŪRIMO BŪDAI:

 • Realūs žodžiai,
 • Užsienio kalbos žodžiai,
 • Sudurtiniai žodžiai (svarbu vientisumas, apgalvoti kuris žodis bus 1, kuris 2, ar gerai skambės).
 • Frazė. Frazės gerai veikia, kai nustebina ir sukuria įžvalgą, taip pat tai geras būdas atkreipti į save dėmesį.
 • Sumaišytos raidės. Pin+interest=pinterest.
 • Žodis mažiau atpažįstamas, bet unikalus.
 • Sukurti žodžiai – drąsus kelias. Balsių sukeitimas, priebalsių sukeitimas, praleidimas ir kaip tik papildomų raidžių pridėjimas (Istudio).
 • Onomatopėja.
 • Žmonių ir vietų vardai.

 

Kurdami pavadinimą galite naudoti žodyną, enciklopediją, vertėją, kitą literatūrą, mitologiją. Bet nepamirškite, žmonės mėgsta siurprizus ir būti nustebinti. Dizaino agentūros pavadinimas Motina arba tinklapių kūrimo įmonės pavadinimas Džeksono žuvies parduotuvė tikrai atkreipia dėmesį. Sukurtą pavadinimą įprasta įsimylėti per kelias dienas ir priimti sprendimą jį naudoti. Tai neturėtų užtrukti ilgiau.

 

Inga Žukauskaitė, prekės ženklo kūrėja – ISTUDIO