Kaip žmonės jaučia? 8/10 - Prekės ženklo kūrimas
neurodizainas
3353
post-template-default,single,single-post,postid-3353,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.6,menu-animation-underline,fs-menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Kaip žmonės jaučia? 8/10

Ekstravertai laimingesni, nei intravertai.

Optimistai laimingesni, nei pesimistai.

Susituokę žmonės laimingesni, nei nesusituokę, bet turintys vaikų yra panašiai laimingi, kaip ir poros, neturinčios vaikų.

Žmonės, kurie eina į bažnyčią, laimingesni už neinančius.

Žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą laimingesni už neturinčius. Tačiau dar aukštesnis išsilavinimo laipsnis nereiškia, kad būsite laimingesni.

Moterys ir vyrai panašiai laimingi, bet moterys jaučia platesnę skalę jausmų.

Užsiėmę žmonės laimingesni už nieko neveikiančius.

Turtingi žmonės laimingesni už neturtingus.

70 procentų laimės priklauso nuo santykių su kitais žmonėmis.

Geriausias laimės rodiklis yra pasitikėjimas (pvz. ar žmonės pasitiki savo šalimi, vyriausybe).

Kai kurios emocijos yra universalios. Nuotaika trunka ilgiau, nei emocija, kartais dieną ar kelias dienas. Nors emocijos priklauso nuo kultūrinių, geografinių aspektų, yra 7 universalios emocijos: džiaugsmas, liūdesys, panieka, baimė, pasibjaurėjimas, nuostaba, pyktis. Vakarų kultūros žmonės išreiškia emocijas labiau, nei rytiečiai.

Žmonės mėgsta jaustis bendruomenės dalimi. Tačiau tai reiškia ir tai, kad žmonės linkę mažiau konfliktuoti, nesakyti visko, kas gali pakenkti bendruomenei. Dėl to, kai sprendžiami svarbūs klausimai, jie gali būti neišspręsti. Kuo darnesnė žmonių bendruomenė, grupė, tuo labiau reikėtų saugotis „grupinio mąstymo“.

Saugokitės nenumatytų veido išraiškų, pvz.: jei žmonės jūsų tinklapyje skaito tekstą labai smulkiu šriftu ir susiraukia, tai gali turėti įtakos tolimesniems veiksmams, nes jie nesijaus laimingi. Emocinė patirtis yra labai svarbi.
Žmonės yra laimingesni, kai yra užimti. Nors skyriuje prieš tai rašiau apie tai, kad žmonės iš prigimties yra tinginiai, tačiau nieko neveikimas liūdina žmonės. Tyrimo metu žmonėms, laukiantiems 15 minučių kitos eksperimento dalies buvo pasiūlyta išardyti apyrankę ir surinkti ją taip pat, kitiems buvo pasiūlyta surinkti naujo dizaino apyrankę. Žmonėms, kuriems buvo pasiūlyta perrinkti apyrankę taip pat, mieliau sėdėjo be darbo. Kiti, kuriems buvo pasiūlyta surinkti savo dizaino apyrankę, dirbo užuot sėdėję be darbo. Tie kurie dirbo, jautėsi laimingesni, nei tie, kurie sėdėjo be darbo.

Žmonės žiūri ir jaučia – tai yra pirmasis pasitikėjimo indikatorius. Tinklapių patikimumas labiausiai priklauso nuo dizaino sprendimų. 83 procentai žmonių nepasitiki sveikatos įstaiga, jei jiems nepatinka tinklapio dizaino sprendimai, navigacija, spalvos, teksto dydžiai – tyrimo dalyviai manė, kad įstaiga nepatikima. 74 procentai nurodė svetainės turinį, jie pirmenybę teikia svetainėms, priklausančioms gerai žinomoms organizacijoms. Taip pat šie žmonės pasitiki svetainėmis, kai medicinos ekspertai parašo patarimus. Žmonės greitai priima sprendimus apie tai kas patikima ir kas nepatikima. Todėl dizaino sprendimai yra pirmas pasitikėjimo etapas.

Dažnai žmonės pervertina savo reakcijas tiek į malonius, tiek į nemalonius įvykius. Žmonės blogi prognozuotojai. Žmonės geriau jaučiasi prieš ir po įvykio, nei vykstant įvykiui. Jei tiriate vartotojų patirtį, daugiau teigiamų atsiliepimų sulauksite po kelių dienų, o ne iš karto nusipirkus produktą ar apsilankius tinklapyje. Tačiau tikslesnius duomenis gausite, jei tyrimą atliksite iš karto, nei po savaitės ar kelių dienų.

Žmonės siekia to ką pažįsta, kai jie yra išsigandę ar bijo. Kai žmonės yra laimingi, jie nori išmėginti ar įsigyti ką nors naują, netikėtą. Potraukis įsigyti pažįstamą prekės ženklą susijęs su praradimo baime. Kai žmonės liūdni ir išsigandę, jie linkę apsisaugoti, todėl įsigyja pažįstamą prekės ženklą.