
Kaip žmonės skaito? 2/10
Net 80 % žmonių pasaulyje naudoją skaitymą kaip pagrindinę komunikavimo formą.
Kartais sunku skaityti tam tikrus tekstus, skaitymo greitis priklauso nuo keleto dalykų. Atrodo, kad kai mes skaitome akys juda lėtai eilute iš kairės į dešinę, bet iš tikrųjų akys juda greitai ir staigiai šokinėdamos ir darydamos trumpas pertraukas. Šuoliuką sudaro apie 7-9 raidės vienu metu, o trumpa pertrauka sudaro apie 250 milisekundės. Skaitydami taip pat naudojame ir periferinį regėjimą.
Tačiau skaitymas ir suvokimas yra skirtingi dalykai. Žmonių suvokimas, tai ką jie perskaitė priklauso nuo turimos patirties, požiūrio, nuo instrukcijų, kurias gavo prieš pradėdami skaityti.
Mitas, kad didžiosiomis raidėmis parašytą tekstą sunkiau skaityti, nei mažosiomis. Žmonės suvokia, kad didžiosiomis raidėmis parašytas tekstas šaukia, todėl norėdami sulaukti dėmesio naudojame didžiąsias raides.
Šriftas. Sans serif ir serif šriftai perskaitomi tokiu pačiu greičiu. Tačiau dekoratyvus , išskirtinis šriftas yra sunkiau ir ilgiau skaitomas. Tyrimais nustatyta, kai žmonės perskaito tą pačią užrašytą instrukciją paprastu (arial) ir dekoratyviniu šriftu (pvz.: Brush Script MT Italic), žmonės vertina, kad tą patį darbą užrašytą dekoratyviu šriftu jiems užtruks atlikti dvigubai ilgiau, nei paprastu.
Skaityti ekrane yra sunkiau, nei skaityti popieriuje. Todėl, jei rašote tekstus ekrane, jis turi būti lengvai skaitomas: naudojamos didesnės raidės, tekstas skirstomas į pastraipas, juodas tekstas baltame fone.
Tekstas lengviau skaitomas, kai naudojamos ilgos eilutės (100 simbolių eilutėje yra optimalus skaičius), bet žmonės mėgsta skaityti trumpas eilutes (45-72 simboliai).
http://alexpoole.info/blog/which-are-more-legible-serif-or-sans-serif-typefaces/