Kas motyvuoja žmones? 6/10 - Prekės ženklo kūrimas
neurodizainas
3308
post-template-default,single,single-post,postid-3308,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.6,menu-animation-underline,fs-menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Kas motyvuoja žmones? 6/10

Žmones yra labiau motyvuoti, kas artėja tikslo link. Žmonės fokusuoja dėmesį į tai ką liko padaryti, o ne tai ką jau įvykdė. Žmonėms patinka dalyvauti atlygio programose, kai už pasiekimus yra įvertinami, tačiau vos pasiekę tikslą žmonės nustoja stengtis.

Dopaminas svarbus evoliucijos požiūriu. Smalsumo vedini žmonės ieškojo ir išrado daugybę dalykų. Dopamino dėka mes nesėdime iki šiol urvuose. Smegenys labiau aktyvios, kai tikimės atlygio, bet ne tada, kai gauname jį. Žmones labiau motyvuoja vidinis nei išorinis atlygis. Pvz.: viena grupė piešiančių vaikų buvo informuoti, kad po užduoties atlikimo gaus sertifikatus, kita grupė nebuvo informuoti apie sertifikatus. Pastaroji grupė vaikų piešimui skyrė daugiau laiko ir darbus atliko kruopščiau.

Meistiškumas yra galingas motyvatorius. Meistriškumo galima siekti, bet jis niekada nepasiekiamas, tai vienas iš veiksnių, kodėl meistiškumas yra galingas motyvatorius.

Žmones motyvuoja socialinės normos. Pvz. jei žmonės išgirsta žinutes: 1. Mažesnis naudojimas elektros prietaisų saugo aplinką. 2. Naudodami mažiau elektros prietaisų tampate socialiai atsakingais. 3. Mažesnis elektros prietaisų naudojimas taupo jūsų pinigus. 4. Jūsų kaimynai naudoja mažiau elektros prietaisų. 5. Naudodami elektros prietaisus sunaudojate daug elektros energijos. Vienintelė žinutė, kuri paveikė žmones buvo 4. Žmonės pakeitė savo elgesį, sužinoję, aplinkinių elgesį. Žmones įkvepia aplinkinių žmonių elgesys.

Žmonės yra iš prigimties tinginiai. Evoliucija išmokė žmones taupyti energiją, jei nori išgyventi ilgiau. Žmonės dirba pagal principą, kuris vadinamas pasitenkinimu, t.y. patys sau nustato optimalias ribas kiek jiems reikia išteklių gyventi/išgyventi. Žmonės ieško trumpesnių kelių, tačiau ne visada juos  naudoja. Jei rasti nuorodą kaip darbą atlikti greičiau yra sudėtinga, žmonės lieka prie įsisenėjusių įpročių ir darbus atlieka ilgesniu, sudėtingesnių keliu.

Žmonės labiau linkę aukoti stichinės nelaimėms, o ne žmonių sukeltoms nelaimėms.

Žmonės linkę labiau varžytis, kai konkurencija maža. Jei organizuojate konkursus geriau parodyti 10, o ne 100 pirmaujančių sąrašą, taip žmonės norės labiau varžytis.

Žmones motyvuoja autonomija. Žmonėms patinka žinoti, kad viską jie daro patys su minimalia kitų pagalba, jiems patinka dalykus daryti taip, kaip jie nori ir kada nori, žmonėms patinka būti nepriklausomiems. Savarankiškumas verčia žmones jaustis kontroliuojančiais, tai motyvuoja žmones.